wielotematyczny

Nowoczesne techniki spawania

Zdecydowana większość robotów przemysłowych wyposażona jest w tzw. free-form czyli cyklotrony, co oznacza, że ​​mają w pełni swobodną strukturę, czyli taką, która może dowolnie konstruować i kształtować. Spawanie dowolne dotyczy również niektórych rodzajów spawania, takich jak elktromag. Podczas spawania tzw. swobodnego możemy również stosować różne metody spawania. Spawanie laserem jest obecnie szczególnie popularne, co pozwala na bardzo precyzyjne i długotrwałe zmiany konfiguracji drutu spawalniczego. Proces spawania laserem jest czasami nazywany spawaniem laserowym. Jest to niezwykle skuteczna metoda, głównie dlatego, że efekty są widoczne bardzo szybko i w przystępnej cenie. Technologia ta pozwala również zmniejszyć wnikanie pyłu spawalniczego do obszaru roboczego.

 

Najpopularniejsze rodzaje spawania to:

chemiczne – spawanie laserem – drut spawalniczy jest podgrzewany, a także nakładany jest cienki drut, dzięki czemu drut spawalniczy styka się z przewodnikiem, a cały drut spawalniczy jest stopiony.

maszyna – spawanie laserem – drut spawalniczy jest wyjątkowo dobrej jakości, z cienką warstwą metalu, a cały drut spawalniczy jest stopiony.

ręczne – spawanie laserem – zgrzewarka umożliwia stopienie metalu złącza, które jest wykonane z bardzo mocnego drutu i nie reaguje chemicznie z drutem spawalniczym.

adhezja – spawanie maszynowe – spawanie za pomocą lasera powoduje maksymalne stopienie i utwardzenie drutu, następnie cały drut spawalniczy pokryty jest przewodnikiem, który topi się pod wpływem lasera.

spawanie ręczne – spawanie laserem powoduje stopienie całego drutu spawalniczego.